1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 Volkswagen Tiguan R Piyasaya Hızlı Giriş Yaptı

2021 Volkswagen Tiguan R Piyasaya Hızlı Giriş Yaptı

tiguan1

Uzun zamandan beri SUV modelleri arasından en çok tercih edilen Volkswagen Tiguan modelinin, R ve hibrit versiyonları da tanıtıldı. Elektrikli motor camiasına güzel bir giriş yapmayı başaran otomotiv devi yeni aracıyla bir hayli söz ettirecek gibi görünüyor. Tanıtım saatinden itibaren biz de yeni modelin iki farklı motorunu da sizler için inceledik. Bakalım 2021 Volkswagen Tiguan R kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak?

2021 Volkswagen Tiguan R Tasarım Özellikleri

İlk aşamada makyajlı olarak karşımız çıkan aracın tasarım özelliklerine göz atacağız. Aracın ön tarafına baktığımız zaman bariz tasarım farkını rahatlıkla görebiliyoruz. Özellikle tampona sabitlenmiş yeni Volkswagen logosu ve matrix LED farlar kendini anında gösteriyor. Diğer modellere göre daha geniş bir görünüme kavuşan yeni model, geniş görünümünü de radyatör ızgarasına borçlu. Daha kapsamlı olarak oturtulmuş ve geniş gösterim sağlanmış ızgaralar da aracın kaslı görünmesini sağlıyor.

Aracın arka kısmına baktığımız zaman yenilenen bir TIGUAN yazısıyla ve yenilenmiş stop lambalarını görüyoruz. Araca konuşlandırılmış LED high stop lambaları da dinamik sinyal özelliğine ev sahipliği yapacak.

Aracımızın iç kısmına baktığımız zaman pek de fazla fiziksel tuş göremiyoruz. Her etmeni dokunmatik olarak tanımlayan dev firma yeni sürüm bir bilgi eğlence sistemi kullanıyor. Ayrıca araç Android Auto ve Apple CarPlay özelliklerini desteklerken, aracın paneli dokunmatik olarak karşımıza çıkıyor. Deri döşemeli direksiyon ve iç hacim genişliği de kullanıcıları bir hayli rahat ettirecek gibi görünüyor.

Volkswagen Tiguan Serisi Motor Özellikleri

2021 model Tiguan serisinin motor seçeneklerinde gerçekten de büyük farklılıklar bulunuyor. İlk etapta baktığımız zaman kaput altında 1.5 litre hacme sahip olan, aynı zamanda 130 ve 150 PS güç üretmeyi başaran iki farklı TSI motor seçeneğiyle karşılaşıyoruz. 150 PS gücünde olan motor 7 ileri DSG şanzıman barındırırken, diğer motor seçeneği manuel şanzımana ev sahipliği yapıyor.

Otomotiv devi, dizel kullanıcılarını da es geçmemiş. 2.0 litre hacminde ve 150 PS güç üreten dizel bir motor seçeneği de, modellerin arasında yerini alacak. Ayrıca son çıkan hibrit GTE sürümüne baktığımız zaman kaput altında da 242 beygir gücü ve 400 Nm tork üretimi görüyoruz. 1.4 litre motor hacmine sahip olan araç tamamen elektrikli bir şekilde karşımıza geliyor ve 50 km menzile sahip oluyor.

En yüksek olarak 130 km/h yapabilen hibrit motorun yanında araçta yeni olarak R versiyonu da bulunacak. Henüz yeni tanıtımı yapılan R versiyonunun 2.0 litre motoru ve 320 beygir oranında gücü bulunuyor. Bunun yanı sıra R versiyonda da TSI motor tipi bulunacak.

Yeni Araç Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Yeni olarak R versiyonu ve hibrit versiyonuyla tanıtılan araç, tamamıyla yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Ayrıca tüm paket isimleri belirlenmediği için, aracın fiyatını da bilip bir şey söyleyemiyoruz. Ancak ilerleyen günlerdeki gelişmeleri takip ederek size yeni bilgiler aktaracağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap