1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 Seat Ateca Makyajlı Haliyle Tanıtıldı

2021 Seat Ateca Makyajlı Haliyle Tanıtıldı

seat-ateca
1

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni görselleriyle, araba tutkunları için büyük merak uyandıran Seat Ateca, nihayet tanıtıldı. Uzun zamandan beri araç piyasasında son teknolojiyi kullanan ve kalitesinden asla ödün vermeyen Seat, 2021 model Ateca makyajlı modelinin de tanıtımını yaptı. Peki, 2021 Seat Ateca kullanıcılara nasıl görünecek ve hangi donanım özelliklerini barındıracak?

2021 Seat Ateca Dış Görünüm

Diğer modellere nazaran farklı modellere biraz daha önem veren Seat, yeni LED farlarıyla ortaya çıktı. LED farlarının yanı sıra sıfırdan tasarlanmış ızgara ve sis farlarıyla da karşımıza çıkan Seat Ateca, arka kısmında da göze çarpan LED stoplar ile görünüyor. Aynı zamanda arka kısımdaki yapılan tampon değişiklikleri de hemen göze çarpıyor diyebiliriz.

Tampon değişikliği ve yeniliği nedeniyle yeni model birkaç santimetre de uzadı. Diğer modellere göre daha uzun olan aracın, dış tasarımıyla ilgili şuan başka bir detay yer almıyor.

2021 Seat Ateca İç Görünüm

Uzun yıllardan beri en son teknolojiye yer veren Seat, yeni modelinde de teknolojiye bir hayli önem vermiş diyebiliriz. Aracın iç kısmına baktığımız zaman ilk aşamada 10.25 inç gösterge panelini görüyoruz. Bunun yanı sıra 9.2 inç boyutuna sahip olan eğlence sistemi içerisinde yapılan güncellemeleri de görmemek mümkün değil.

Aynı zamanda içerisinde kablosuz telefon şarj özelliğini, ses tanıma sistemini, e SIM özelliğini ve 4 adet USB Type-C girişi barındıran araç iç teknolojisini de konuşturmuş diyebiliriz. Mat plastik kaplamasıyla sürücü ve yolcuların gözünü yormayan araç içerisinde RGB ortam aydınlatma sistemi de bulunuyor. Lüks bir görünüme kavuşan araç, direksiyon simidi değişikliğine de uğramadan geçmedi.

Yeni Seat Ateca Motor Özellikleri

Yeni Seat Atece modeli dört farklı benzin ve dört farklı dizel seçenekleriyle geliyor. İlk aşamada benzinli motor seçeneklerine göz atalım. 1 litrelik hacme sahip olan benzinli ilk motor 110 beygir güç üretimi yapıyor. Hemen arkasından 1.5 litrelik 150 beygir güç üreten motor sistemi de ikinci sırada yer alıyor. İlk iki seçenekte manuel vites seçeneği bulunurken, diğer iki benzinli motorda otomatik vites seçenekleri de bulunuyor. Son benzinli motorlara baktığımız zaman karşımıza 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik motor ve 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik motor seçenekleri çıkıyor. Bu benzinli seçenekler de 7 ileri DSG şanzımanla beraber üretiliyor.

Aracın dizel motor seçeneklerine baktığımız zaman, yalnızca 2.0 litre seçenek olduğunu görüyoruz. 115 ve 150 beygir oranında güç üreten motorlar 6 ileri manuel vites seçeneğiyle karşımıza geliyor. Ayrıca aracın 150 beygir gücüne sahip DSG şanzımanlı iki modeli daha bulunacak.

Yeni Seat Ateca Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Baştan aşağı yenilenen ve her zamanki gibi son teknolojiye önem veren yeni aracın fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yer almadı. Aynı zamanda aracın hangi tarihte satışa sunulacağı da bilinmiyor. İlerleyen günlerde yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap