1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 Porsche Cayenne V8 Motoruyla Tanıtıldı

2021 Porsche Cayenne V8 Motoruyla Tanıtıldı

porsche-cayenne

Lüks otomobil firmalarından birisi olan Porsche, yeni modeliyle göründü. 2021 yılına bomba gibi bir hazırlık yapmak isteyen Porsche, Cayenne modelini tanıttı. Yeni 2021 Porsche Cayenne V8 moturuyla birlikte trafikteki yerini alacak. Peki yeni model ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak ve özellikleri kullanıcıları memnun edebilecek mi?

2021 Cayenne Özellikleri

Lüks otomobil üreticisi, bu yıl koronavirüs nedeniyle aracını fuara yansıtamadı. Oluşturulacak fuarda bütün araçların tanıtımı yapılacakken, otomobil severler maalesef araç tanıtımlarını ayrı haberlerle duymaya başladı. Bir yeni ve erken haber de Porsche tarafından geldi. Beklenmedik anda aracının tanıtımını yapan firma, tüm özellikleri ve araç görüntüsünü meydana çıkardı.

Eski model araca baktığımızda 434 beygir gücü ve V6 çift turbo motoru görüyoruz. Fakat yeni modelde V6 motor yerine V8 çift turbo motor kullanılmış. Aynı zamanda 454 beygir gücü sunan aracın motoru, 4 litre hacme sahip.

Aracın sürat konusuna baktığımız zaman da, yeterince memnun edeceğini söyleyebiliriz. 0 – 100 km arasındaki yükselişini 4 buçuk saniyede tamamlayan araç, 270 km/h seviyelerine kadar ulaşabiliyor. Ayrıca Porsche Active Suspension Management, yani Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi özelliği sayesinde de eşsiz bir süspansiyon deneyimi sunuluyor.

2021 Porsche Cayenne Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Beklenenden daha erken tanıtılan yeni SUV araç, şuan için bir çıkış tarihiyle görünmedi. Premium SUV sınıfında yer alan ve Porsche Torque Vectoring Plus gibi özellikleri de bünyesinde barındıran araç, tahmin edilene göre sonbahar aylarında satışa sunulacak.

Sonbahar aylarında otomotiv pazarına girmeyi hedefleyen yeni aracın fiyatı ise 108.650 dolar olacak. Yani araç Türkiye pazarına giriş yaparsa veya Türkiye’den sipariş alırsa, değeri 740 bin TL’yi bulacak. İlerleyen günlerde araç hakkında yeni detaylar da gelmeye devam edecek. Detaylar geldikçe sizinle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap