1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 Peugeot 308 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2021 Peugeot 308 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2021-peugeot-308-ozellikleri-cikis-tarihi-ve-fiyati

Geçtiğimiz haftalarda, firmaların yeni tanıtım hamlelerinden sonra Peugeot için de bir çıkış bekliyorduk. Genellikle en tutulan model olan 308 üzerinde çalışma ve gelişmelerini sürdüren Peugeot, beklentileri yalnızca kokpit alanında karşılayacak gibi görünüyor. 2021 Peugeot 308 özellikleri tanıtılmasıyla beraber, birçok tutkun yalnızca makyajlı bir kasayla karşılaştı. Peki yeni aracın farklılıkları ne olacak, fiyatı nasıl şekillenecek ve ne zaman satışa sunulacak?

2021 Peugeot 308 Özellikleri

Yalnızca 308 modeline yoğunlaşan firma, bu alanda atak yapacağını iyice belli etmişti. 2021 modelini tanıtan firma, düşünceleri yanıltmasa da beklenti açısında biraz düşük şekilde karşımıza çıktı. Multimedya alanında güncellemeler yapan ve 10 inçlik bir multimedya ekranıyla karşımıza gelen yeni aracın, parça anlamında herhangi bir değişikliği bulunmuyor.

Güvenlik Alanında Mükemmel İyileştirmeler

180 derece geri görüş kamerası, hız sabitleyici ve dur-kalk fonksiyonuyla karşımıza çıkan aracın otomatik acil fren gibi güvenlik sistemi de bulunuyor. Şerit takip sistemiyle beraber sürücüye uyarılarda bulunan araç, trafik işaretlerini de tanıyan bir sisteme sahip. Aynı zamanda kör nokta izleme teknolojisiyle görünmeyen alanların gözü kulağı olan araç, olası bir kaza yaklaştığında da çarpışma uyarısıyla bizleri dikkate sevk ediyor.

Dizel mi, Benzin mi? Siz Seçin!

Yeni Peugeot 308 modelinde hem benzinli, hem dizel motor seçenekleri yer alıyor. Başlangıç aşamasındaki bir motor değerine baktığımız zaman 1.2 litre hacimli benzinli motora denk geliyoruz. İlk aşamadaki motor 110 PS güç üretirken, bir üst benzinli paketinde bu seviye 130 PS’a kadar yükseliyor.

Aracın dizel seçeneklerinde ise 1.5 litre seviyesindeki motor 110 PS ile 130 PS güç üretiyor. Ayrıca motorun şanzımanının başlangıç kademesi de 6 olarak belirlenirken, en son kademe 8 olarak belirlenmiş. Yani kullanıcıları 6 kademeli manuel, ve 8 kademeli otomatik vites seçenekleri karşılayacak.

2021 Peugeot 308 Çıkış Tarihi

Aracın özelliklerinin ortaya çıkmasıyla beraber, kokpit alanındaki değişiklikleri görebiliyoruz. Kokpit dışında herhangi bir değişiklik barındırmayan ve makyajlı kasa yapısıyla karşımıza çıkan 2021 Peugeot 308 çıkış tarihi de net olarak bilinmiyor. Muhtemelen 2021 başında veya 2020 sonunda liste fiyatıyla karşımıza gelecek olan aracın, paket seçenekleri hakkında da bir bilgi yer almadı.

2021 Peugeot 308 Fiyatı

Geçtiğimiz senelerde üretilen Peugeot 308 modellerine bakarak, yeni aracın ortalama fiyatlarını da ortaya çıkarabiliriz. Çünkü kasa ve görünüm anlamında herhangi bir değişiklik barındırmayan yeni aracın kokpit değişiklikleri bulunuyor. İlerleyen günlerde 2021 Peugeot 308 fiyatı ile ilgili detaylı bilgiler alabilir, listeleri takip edebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap