1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. 2021 Oscar Ödül Töreni Ertelendi

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelendi

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelendi

Kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış ve bir çok etkinliğin de ertelenmesine neden olan COVİD-19 salgını sebebiyle pek çok sektör ve pek çok alan etkilendi. Etkilenen alanlardan biri de 2021 Oscar Ödül Töreni olmuştur. 2021 Oscar Ödül Töreni Ertelendi 

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelendi

Sinema dünyasının en önemli, en prestijli ödül törenlerinden biri olan Oscar Ödülleri de pandemi sürecinden nasibini aldı. Oyun dünyasında E3 gibi prestijli etkinliklerin iptaline sebep olan salgın, sinema dünyasını da etkiledi. Beklenen pek çok filmin çekimlerinin aksamasına ve sonuç olarak da vizyon tarihlerinin ileri tarihe alınmasına sebep olmuştur. Aynı zamanda sinema salonlarında da bazı düzenlemelere sebep olan salgın, Oscar ödüllerini de etkiledi.

Her yıl Şubat ayında düzenlenen etkinlik alınan erteleme kararıyla 2 ay ertelendi. Ödül töreni için belirlenen yeni tarih 25 Nisan 2021 olmuştur. Bu kararın alınmasının en önemli sebeplerden biri salgının gidişatı ve sağlık gibi konular olsa da en önemli etken salgın sebebiyle pek çok filmin çekimlerinin aksaması olmuştur.

2021 Oscar ödülleri için yarışacak filmler için bu erteleme kararıyla beraber yeni tarih aralığı da belirlendi. Buna göre ödül töreninde yer alacak olan filmlerin 1 Ocak 2020 ve 20 Şubat 2021 tarihleri arasında vizyona girmiş olmaları gerekecek. Ödül töreninde yer almaya hak kazanan aday filmler ise 15 Mart 2021 tarihinde kamu oyuna duyurulacak. Pandeminin seyrine göre bu tarihlerin değişebileceğini şimdiden belirtelim.

Önerilen Yazı
ÖSYM Sınav Yerlerini Açıkladı!
Yorum Yap

Yorum Yap