1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. 2021 OnePlus Pro Özellikleri Sızdırıldı

2021 OnePlus Pro Özellikleri Sızdırıldı

OnePlus Orta Sınıf Telefonlar İçin 2021’e Kadar Bekleyecek

Son dönemlerde yeni amiral gemisi Z modeliyle karşımıza çıkan ve istikrarlı gidişatına devam eden OnePlus, bu defa Pro modeliyle göründü. Firmanın, 2021 yılı için bir cihaz hazırlığı içinde olduğu biliniyordu fakat, ortada patentler haricinde net bir kanıt bulunmuyordu. Bugün itibariyle 2021 OnePlus Pro modelinin özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı. Peki yeni model kullanıcılara neler sunacak?

2021 OnePlus Pro Ekran Altı Kamera Kullanacak

Geçtiğimiz günlerde ekran altı kamera teknolojisi, Snapdragon 875 işlemci gücüyle çok konuşulmuştu. Cihaz, muhtemelen bu işlemciden gücünü alacak ve ekran altı kamerasına yer verecek. Aynı zamanda cihazın arkasındaki kamera kurulumu da yuvarlak bir düzenden oluşabilir. Yeni yuvarlak döngüye, eşit bir şekilde kamera kurumları yapılabilir.

2021 OnePlus Pro Özellikleri

Yeni cihazın donanım özelliklerine baktığımızda, öncelikle bizi 6,7 inç genişliğinde 120Hz QHD Plus bir ekran karşılıyor. Cihazın kamera özelliklerinden bahsedecek olursak, şuan için arka kısımdaki iki kameranın ve selfie kamerasının özellikleri ortaya çıktı. Arka kısımda 64 Megapiksel ultra geniş açılı ana kamera bulunuyor. Arka kısımdaki ana kameraya ise 16 Megapiksel değerinde 10x optik zoom yapabilen bir kamera eşlik ediyor. Cihazın selfie kamerası ise 16 Megapiksel kalitesinden oluşuyor.

Cihazın işlemci gücüne baktığımız zaman, Qualcomm Snapdragon 875 yonga seti bizleri karşılıyor. Ekran altı kamera özelliğinin bu işlemciyle birlikte geleceğini, sizlere duyurmuştuk. Dolayısıyla yeni cihazda da ekran altı kamera bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı sunacak cihaz, hız ve işleyiş konusunda kullanıcılara problem yaratmayacak gibi görünüyor.

Son olarak cihazın batarya düzeneğine baktığımızda, karşımıza 5000 mAh değerinde bir pil değeri çıkıyor. Oldukça yüksek bir batarya kapasitesine sahip olan cihaz, aynı zamanda Warp Charge 60T hızlı şarj teknolojisini de bünyesinde barındıracak.

OnePlus Pro Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2021 yılında tanıtılacak ve üretilecek olan cihazın, şuan için net bir tarihi bulunmuyor. Aynı zamanda fiyatı da belli olmadığı gibi, ortaya bütün özelliklerin çıkmasıyla beraber bizler de fiyat tahmininde bulunabiliriz. İlerleyen günlerde cihaz hakkındaki yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap