1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 Nissan X-Trail Fazlasıyla Güçlü Geliyor

2021 Nissan X-Trail Fazlasıyla Güçlü Geliyor

nissan-xtrail-3

Japon devlerinden olan Nissan, bildiğiniz gibi farklı yıllarda pek farklı modelle karşımıza gelmedi. Genelde modellerinin yeni sürümünün tanıtımını yapan firma, bu defa iki işi aynı anda yaptı diyebiliriz. 2021 Nissan X-Trail firma tarafından tanıtılsa da, ABD merkezli satışlarda aracın ismi Rogue SUV olacak. Peki yeni tanıtımı yapılan araç, kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak?

2021 Nissan X-Trail Dış Görünüm

Aracın ilk etapta dış görünümüne baktığımız zaman, diğer modele nazaran çok fark göremiyoruz. Diğer modele göre dik, geniş ve hantal bir görünüme sahip olan araç keskin köşeleri nedeniyle daha kalıplı bir görünüme sahip. Bunun yanı sıra 38mm daha kısa üretilen araç, köşe hatları nedeniyle kısalığını hiç de belli etmiyor.

Görünüşünden daha kısa ve alçak olmasına rağmen, aracın benimsenen köşeli hatları daha kalıplı bir görünüm sunuyor. Ayrıca 1.54 cm diz ve 1.77 cm baş mesafesi sunan araçta, kullanıcılar bir hayli rahat edecek gibi görünüyor. Peki aracın iç dizaynı neler sunuyor?

2021 Nissan X-Trail İç Görünüm

Yeni aracın iç kısmına baktığımızda da bizleri 9 inç boyutunda bir multimedya ekranı karşılıyor. Havalandırma çıkışlarının hemen üzerinde yer alan ekranın Android Auto ve Apple CarPlay özelliklerini desteklediğini de söyleyebiliriz. Fazlasıyla geniş bir iç hacme sahip olan yeni araç, muhtemelen geniş aileler tarafından daha çok tercih edilecek. Aynı zamanda deri ağırlıklı kullanılan iç döşemeler de, görünüşe ayrı bir kalite katacak.

Yeni X-Trail Motor Seçenekleri

Aracın içini ve dışını iyice inceledikten sonra en önemli kısım, yani motora da göz atmadan geçmeyelim. Aracın, şuan için Avrupa ve Türkiye alanında satılacak modellerinin motor özellikleri bilinmiyor. Ancak ABD’de Rogue SUV ismiyle görünecek aracın 181 beygir güç ürettiğini ve 2.5 litre benzinli motora sahip olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda ABD versiyonu araç, 245 Nm oranında da tork üretebiliyor.

Şuan için aracın fiyatı hakkında da hiçbir detay netleşmedi. İlerleyen günlerde yeni bilgiler aldıkça, sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap