1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2021 BMW M5 Tanıtıldı – İşte Fiyatı

2021 BMW M5 Tanıtıldı – İşte Fiyatı

bmw-m5

Geçtiğimiz haftalarda ardı ardına gelen araç tanıtımlarıyla beraber, BMW de duruma sessiz kalmadı. An itibariyle yeni M5 modelini tanıtan firma, gayet güzel ve güvenlikli bir araçla karşımıza gelmiş. Yenilenen tasarımıyla ve güçlü motor seçenekleriyle tanıtılan 2021 BMW M5 modeli, çok yakında ülkemizde de yerini alacak. Peki günlerdir merak edilen bu araç kullanıcısına neler sunacak, ülkemizde ne zaman gelecek ve fiyatı ne kadar olacak? Sizler için inceliyoruz.

2021 BMW M5 Motor Özellikleri

Öncelikle aracımızın motor seçenekleri hakkında bilgi verecek olursak, standart bir M serisinde 4.4 litre gücünde V8 çift turboşarjlı bir motor bulunacağını söyleyebiliriz. 750 Nm tork ve 600 beygir güç üretebilen aracın motoru da soğutmalı. Aynı zamanda standart modelin yanı sıra Competition paketiyle de karşımıza gelen araç, bu pakette 617 beygir gücüne yer vermiş. 0 – 100 km hızlanma sürecini 3.4 saniyede tamamlayabilen araç, Competition paketiyle bu süreyi 3.1 saniyeye kadar indirebiliyor. Aynı zamanda maksimum hız olarak 250 km/h belirlenirken, M Driver paketinde bu sınır 305 km/h’a kadar dayanıyor.

2021 BMW M5 Tasarım Özellikleri

Aracın kaput altına baktıktan sonra, biraz da etrafını inceleyelim. Yeni M5 serisi, diğer serilere nazaran daha güncel şekilde karşımıza çıkıyor. Kendine özgü olan parlak siyah kaplamalı ızgaralar ile çok tatlı bir görünüme kavuşan model, yeni ön tamponuyla da kaslı bir yapıya sahip görünüyor.

3 boyutlu görünüme sahip stoplarla ve diğer seriye göre daha ince L şeklindeki LED ön farlarla karşımıza çıkan aracın arka kısmında da difüzör seçeneği bulunuyor. Yeni M5 araç jantlarına baktığımız zaman, standart olarak 19 inç boyutunu görüyoruz. 19 inç jantlarıyla karşımıza çıkan araca 20 inç jant uygulaması yapılırsa daha kaslı bir görünüm yakalanabilir diye düşünüyoruz.

Yeni aracımızın iç kısmına baktığımız zaman gözümüze çarpan ilk şey 12.3 inç boyutuna sahip bir iDrive sistemine sahip multimedya ekranı oluyor. Apple Car Play ve Android Auto özelliklerine sahip multimedya ekranın size özel kişisel asistanı da bulunuyor. Aracın son olarak döşemelerine göz attığımız zaman, koltuk döşemelerinin Merino deri döşeme olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda tavan ve çevre döşemeleri de Alacantra olarak seçilmiş. Bütün bunlara ek olarak araçta iç ortam aydınlatması, ince görünümlü arka spoiler, uzaktan çalıştırma uygulaması, dört bölgeli iklim kontrolü, geri görüş kamerası ve kablosuz şarj gibi özellikler de bulunuyor. Aynı zamanda bağlantı konusunda da ön plana çıkan aracın Wi-Fi paylaşım noktası da bulunacak.

Yeni M5 Serisinde Hangi Güvenlik Önlemleri Var?

Yeni nesil bir aracı inceliyorsak, özellikle incelediğimiz araç BMW ise güvenlik özelliklerine bakmadan geçemeyiz. Yeni araçta güvenlik açısından direksiyon düzeltme, şerit takip sistemi, kör noktayı tespit etme sensörü, çarpışma uyarısı, arka çaprazdaki trafik uyarısı ve otomatik yanan uzun farlar bulunuyor. Ayrıca araca özel olarak tasarlanan BMW Haritalar özelliği de daima anlık olarak gerçek bilgi ve konum bilgisi sunuyor.

2021 BMW M5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Aracın ülkemiz dahil herhangi bir bölgesi için çıkış tarihi bilinmiyor. İlk etapta Almanya bölgesinde satışa sunulacak aracın standart fiyatı 120.900 Euro olacak. Competition M5 serisi ise 129.900 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Aracın, Ağustos ayında da Türkiye bayilerinde yer alması bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap