1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2020 Öğrenci Arabaları Tavsiyeleri

2020 Öğrenci Arabaları Tavsiyeleri

ogrenci araba

Malumunuz otomobil fiyatlarının yükselmesiyle beraber hem öğrenciler, hem de normal aile babaları artık uygun fiyata araç bulmakta zorlanıyor. Tabii ki araçlar için istenen abartı fiyatlar da kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Hem alıcılar, hem de satıcılar alışveriş yapmakta zorlanırken, bir yandan okula ulaşımı zor olan öğrenciler de araba almak istiyor. Biz de sizler için 2020 öğrenci arabaları tavsiyeleri verdik. Hem acemilik atmak adına, hem de ayağınızı yerden kesmek maksadıyla sizler için en uygun araçları listeledik. Bakalım hem acemiliğimizi atacağımız, hem de ayağımızı yerden kesecek araçlar hangileri?

2020 Öğrenci Arabaları Tavsiyeleri

Öğrenciler, bildiğiniz gibi bütçesi pek müsait olmayan insanlar. Tabii ki elindeki ufak bütçeyle kendine göre araba almak isteyen öğrencilere de tavsiyelerimiz var. Peki arabayı çarptığınızda üzülmeyeceğiniz, ayağınızı yerden kesecek bir model arıyorsanız, hangi modelleri tercih edeceksiniz? Gelin hep beraber tavsiyelere ve fiyatlara göz atalım.

1-) Fiat UNO 1995 – 2001 1.4

Bir zamanların en gözde arabalarından olan Fiat Uno, hala günümüzde de çok eski bir araba olarak görünmüyor. Tabii ki görünüm bakımından da problem yaşatmayan araca iyi baktığınızda sanayi yoluna da çok az gidersiniz. Aynı zamanda 96 modeli tavsiye edebileceğimiz gibi, 10 – 12 bin TL bütçesi olan öğrenciler rahatlıkla bulabilir.

2-) Tofaş Doğan SLX 2000

Tofaş serisini hepimiz iyi biliyoruz. Eskiden beri mutlaka babalarımızın da sahip olduğu efsane aracın, Şahin serisini öğrenciler için önermiyoruz. Doğan SLX doluluk ve ekstraları bakımından öğrencileri de fazla yormayacak ve sanayi yoluna düşürmeyecektir. Her ne kadar kaporta bakımından araçta problemler olsa da, SLX serisinde hidrolik direksiyon gibi ayrıcalıklar da bulunuyor. Özellikle bu aracın hastasıysanız, piyasa üzerinde 15 – 20 bin TL gibi bir bütçeye bulabilirsiniz.

3-) Hyundai Accent 1999

İkinci el piyasasının yükselmesiyle, Hyunda Accent modelleri de nasibini aldı diyebiliriz. Ancak markanın fiyatı yükselen modelleri, 2000 model ve üzeri araçlar diyebiliriz. Yani en çok tutan modellerin piyasası yükselirken, 99 modellerin piyasası yerini koruyor. Son derece konforlu ve rahat olan araç, 20 – 25 bin TL bütçesi olan öğrenciler için rahatlıkla tercih edilebilir.

4-) Renault Megane 1 1998 – 99

1.6 motor 16 valf gücüne ev sahipliği yapan araç, şu an piyasası düşük araçlar arasında yer alıyor. İkinci el piyasası yükselse de yerini koruyan Megane 1, sedan modelleriyle öğrenciler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Geçtiğimiz senelerde 14.000 – 15.000 TL sularında seyreden aracın, piyasanın tavan yapmasıyla beraber fiyatı da 20 bin TL sularına geldi. Ancak yine de bütçesi müsait olan öğrencileri üzmeyecek araç, rahatlıkla tercih edilebilir.

5-) Ford KA 1998

Ford’un en küçük ve sevimli araçlarından olan KA modeli de öğrenciler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Kasası hafif olduğu için hız önerilmeyen ve fazla kapasitesi bulunmayan aracın şu an piyasa fiyatı 20 bin TL civarlarında. Tek kapı olması sebebiyle aileler tarafından pek tercih edilmeyen araç, öğrenciler için büyük nimet diyebiliriz.

2020 öğrenci arabaları önerilerimiz bu şekilde son buluyor. Sizin de önerileriniz ve düşünceleriniz varsa yorum bırakarak bizlere bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap