1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2020 Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı

2020 Elektrikli Opel Mokka Tanıtıldı

mokka

Son dönemlerde büyük otomotiv firmalarının da elektrikli projeleri ortaya çıkmışken, bu kervana Opel de katılım gösterdi. Önceki modellerinden biri olan Mokka modelinin elektrikli sürümünü üreten firma, 2020 model aracının da tanıtımını gerçekleştirdi. Muhteşem şarj dolum süresi ve menziliyle tanıtılan yeni aracın özelliklerini sizin için inceledik. Bakalım 2020 elektrikli Opel Mokka hangi özelliklere sahip olacak?

2020 Elektrikli Opel Mokka Özellikleri Çok Beğenilecek

Önceki yıllardaki modellere göre daha hafif ve daha kısa bir görünümle karşımıza gelen 2020 model Mokka, tamamen elektrikli bir motora sahip. Aynı zamanda 350 litrelik bagaj kapasitesi barındıran aracın burkulma direnci de bataryası nedeniyle yüzde 30 oranında arttırılmış durumda. Bütün bunların yanı sıra 136 beygir motor gücüne ve 260 Nm tork üretim gücüne sahip aracın yapabileceği en yüksek hız ise 150 km/h olarak görünüyor. Yani azami hız sınırlandırması, diğer elektrikli araçlardaki gibi Mokka modelinde de biraz kısa tutulmuş.

2020 Opel Mokka Şarj ve Menzil Kapasitesi

Aracın şarj ve menzil kapasitesine baktığımız zaman, elektrikli bir araca göre gayet iyi verilere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aracın şarjı 0 iken yüzde 0 – 80 şarj aralığını yarım saatte ulaşılıyor. Aynı zamanda tam dolu haliyle normal sürüş modunda 322 kilometre yol gidebilen araç, eco modunda da bu mesafeyi daha da arttırmayı başarıyor.

2020 Elektrikli Opel Mokka Görünümü ve Dış Özellikler

Yeni Opel Mokka modelinin diğer modellere göre daha hafif ve daha kısa olduğunu söylemiştik. Ancak bütün bunların yanı sıra son özelliklere de göz atmakta fayda var. Saf elektrikli motoruyla gündeme gelen araçta 18 inç alaşım jant bulunuyor. Aynı zamanda 12 inç boyutunda dijital bir gösterge paneli yer alan araçta, 10 inç multimedya ekranı da var. Aracın arka kısmına konuşlandırılmış 180 derece açıya sahip kamera sayesinde de, rahat ve güvenli bir yolculuk sizleri bekleyecek.

Özelliklerine baktığımızda yeni aracın ne zaman satışa sunulacağını merak ediyoruz. Yeni araç, bu senenin sonunda satışa çıkacak. Yani kullanıcılar araca sahip olmak isterlerse, en erken 2021 başlarında aracı satın alabilecekler. Şu an yeni aracın fiyatı hakkında da net bir bilgi blunmuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap