1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. 2019 Yılında Yılın En Fazla Kazanan CEO’su Açıklandı!

2019 Yılında Yılın En Fazla Kazanan CEO’su Açıklandı!

CEO

2019 yılında da yılın en çok kazanan CEO’lar sıralaması sonunda belli oldu. Bu sefer sıralamada bir farklılık da dikkat çekiyor. Yılın en fazla kazanan CEO’su ilk defa bir kadın oldu. Peki yılın en fazla kazanan CEO’su kim oldu? Detaylar yazımızda..

Yılın En Fazla Kazanan CEO’su Kim Oldu?

Equilar’ın, Associated Press için hazırlamış olduğu 2019 ”yılın en fazla kazanan CEO’su” listesi açıklandı. Listede başı çeken kişi AMD CEO’su Lisa Su oldu. AMD CEO’su Lisa Su, şu anda AMD’den 1 milyon dolar sabit maaş alıyor. Üstelik 1 milyon dolar maaşının yanına da 1.2 milyon dolar performans primi ekleyecek kadar başarılı da bir kişi. Maaşının ve priminin yanına da 3 milyon dolarlık hisse senedi opsiyonu ve 52 milyon dolarlık şirket hisse primi de ekledi.

Önerilen Yazı
Beklenen AMD İşlemci Nihayet Duyuruldu

Su’nun AMD’den kazanmış olduğu para ise 2018 yılına göre tam 4 kat arttı. Aynı listenin ikinci sırasında ise 2019 yılında senelik olarak 45.8 milyon dolar kazanan Discovery Inc’in CEO’su David M.Zaslav var. Listenin üçüncü sırasında ise 45.5 milyon dolar net kazancı ile birlikte Walt Disney’in CEO’su Robert Alger bulunuyor.

Kazanılan bu paralar dudak uçuklatsa da AMD, Discovery ve Waly Disney gibi kuruluşların bu paraları kazanan kişiler tarafından ne kadar doğru yönetildiğini de hem haberlerimizde paylaşıyoruz hem de tahmin etmesinin çok zor olmadığını düşünüyoruz. Bu tarz büyük şirketlerin bu kadar büyük paralarla yönetilmesi bizce normal. Bu konuda sizin görüşleriniz neler? Görüşlerinizi yorum olarak bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap