1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. 15 İldeki Sokağa Çıkma Kısıtlaması İptal Edildi

15 İldeki Sokağa Çıkma Kısıtlaması İptal Edildi

Türkiye'de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Yeni koronavirüs salgınının hayatımıza girmesi nedeniyle alıştığımız terimlerden bir tanesi de ”Sokağa Çıkma Kısıtlaması”. Bu kısıtlamalar ülkemizde hafta sonunda ya da bayram gibi özel günlerde uygulanmıştı. 4 Haziran perşembe gecesi İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre bu hafta sonu da sokağa çıkma kısıtlaması olacaktı. Fakat bugün öğle saatlerinde bu kararın iptal edildiği haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Peki bu kararın sebebi ne? Detaylar yazımızda.

15 İldeki Sokağa Çıkma Kısıtlaması Neden İptal Edildi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, iptal sebebi vatandaşların mağdur edilmemesi olarak söylendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsürlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. ” açıklamasıyla öncelikle dün akşam alınan kararın sebebini açıklamış oldu.

Önerilen Yazı
65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

Vatandaşlara uygulanacak bu sokağa çıkma kısıtlamasının ekonomik ve sosyal sonuçlarını göz önüne aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağını söyledi.

Peki sizler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap