1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. 15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

Günümüzde küresel ticaretin yaklaşık %14’lük kısmı e-ticaretten meydana gelmektedir. Bu nedenle siz de e-ticaret sitesi kurmak ve ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak isteyebilirsiniz. Başlangıç aşamasında site kurulumu ile ilgili pek çok prosedürün bulunması size biraz bunaltıcı gelebilir. Ancak bu evrede satın alacağınız e-ticaret paketleri sizin için kurtarıcı olacaktır. Paketler kuruluş aşamasında ihtiyacınız olacak özelliklerin hepsini bir arada bulundurur. Böylece siz de e-ticaret dünyasında kendinize bir yer edinebilirsiniz.

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

E-ticaret sitelerinin güncel durumuna geldiğimizde ise 2020 yılında uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre pandeminin de etkisiyle birlikte e-ticaret satışlarında ciddi ekonomik artışlar yaşanacağı belirtilmişti. İçinde bulunulan döneme bakıldığında, bu tespitin ne kadar yerinde olduğu aşikar. Siz de hazırda bir fiziki varsa veya sektöre yeni katılacaksanız e-ticaret çözümleri ile hedeflediğiniz ticaret ağına sahip olabilirsiniz. Üstelik hazır e-ticaret sitesi paketleri sayesinde bunu çok kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Ancak bunun öncesinde e-ticaret ile ilgili temel bilgilere hakim olmanızda yarar vardır.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

Genel anlamda baktığınızda e-ticaret sitesi internetten satış yapmak ve ürün satın almak isteyenlerin bir araya geldiği platformlar olarak ifade edilir. Özellikle yerel işletmeler tarafından daha fazla ilgili gören bu siteler sayesinde dört bir yanda bulunan kişilere ulaşmanız mümkündür. Fiziksel mağazalara kıyasla e-ticaret çözümleri 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu durum sizi pek çok sabit ve değişken maliyetten kurtaracaktır. Bu gibi avantajlı özellikleri elde edebilmek için sağlam bir e-ticaret altyapısı kurmanız gerekecektir. Bunun için mutlaka alanında profesyonel ve deneyimli bir firmadan destek almalısınız.  Kurulumdan satışa kadar her aşamada eksiksiz olmanız sizi başarıya daha hızlı götürecektir. Özellikle e-ticaret tasarımı konusunda özenli davranmanız ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayacaktır.

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

Adım Adım E-Ticaret Sitesi Kurulumu

E-ticaret sitesi yapmak istediğinizde adım adım ilerleyerek süreci kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. Eğer siteniz için doğru e-ticaret çözümleri kullanırsanız sektörde hızlı bir şekilde büyüyeceksiniz ve başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Bu süreçte e-ticaret paketleri size büyük katkı sağlayacaktır. Genel olarak baktığınızda kurulumda dikkat etmeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

  1. Adım: Satış için hangi ürünü ya da hizmeti seçeceğinizi belirleyin.

Hazır e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız öncelikle bu sitenin ne üzerine olacağına karar vermelisiniz. Bunu belirlerken kendi ilgi alanınız olan ve sizin ilginizi çekecek ürün veya hizmeti seçmeye özen göstermelisiniz. Eğer uzun soluklu bir site işleyişi düşünüyorsanız bu aşama son derece önemlidir. Sitenizin işleyişi ve yönetimi için her gün belli bir süre ayırmanız gerekeceğinden içeriklerin sizi sıkmaması gerekir. Böylece veriminiz her daim yüksek olacaktır. Karar verme aşamasında rakiplerinizin aklınızdaki ürün veya hizmetle ilgili neler yaptığına göz atabilirsiniz. Böylece eksik yanlarınız varsa onları daha iyi analiz edebilirsiniz.

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

  1. Adım: Kendinize marka ve alan adı seçin.

Hazır e-ticaret sitesi paketleri ile site kurulumu yapmadan önce kendinize insanların ilgisini çekecek ve kolayca akılda kalacak bir marka adı belirlemelisiniz. Seçeceğiniz adın özgün olması gerekir. Bu nedenle karar vermeden önce piyasaya göz atmanızda yarar vardır. Seçtiğiniz ismin sizi büyük pazar yerlerinde temsil edeceğini unutmamalısınız. Marka adınızı belirledikten sonra kendinize bir de alan adı seçmelisiniz. Genellikle tek kelimelik olan alan adları daha fazla tercih edilmektedir.

  1. Adım: Siteniz için en doğru altyapıyı tercih edin.

15 Dakikada E-Ticaret Sitesi Hazırlamak

Belli bir fiyatta ya da ücretsiz e-ticaret sitesi kurulumunda ve pazar yerlerindeki varlığınızı devam ettirmede uygun bir altyapı hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu tek başınıza yapmanız hiç kolay olmayacaktır. Sebebi ise pazar yerlerinin sürekli değişmesi ve kullanıcılara sürekli yeni araçların sunulmasıdır. Bu noktada en büyük yardımcınız Kobisi tarafından hazırlanan e-ticaret paketleri olacaktır. Paketler hem fiyat hem de içerik açısından itinalı bir şekilde düzenlenmiştir. Aylık ve yıllık paketlere özel e-ticaret site fiyatları indirimli olarak sunulmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Günümüzde e-ticaret gerçekten vazgeçilmez olmuş bende ona atılmayı düşünüyorum ilerde .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir